Žetony se psím motivem čeká náhlý konec růstu. Vitalik Buterin likviduje pozice, které dostal, a věnuje výtěžek na charitu.

Obrovský růst tokenů s tematikou psů se náhle zastavil, protože většina dříve žhavých meme tokenů, včetně Shiba Inu (SHIB) a Dogelon Mars (ELON), zaznamenala pokles cen o více než 40 %. Spoluzakladatel Etherea Vitalik Buterin prodal většinu svých tokenů (které dostal).

Data z Cointelegraph Markets a TradingView ukazují, že cena SHIB klesla o 40 % a nyní se obchoduje kolem 0,00002 USD, cena Akita Inu (AKITA) klesla o 50 % a ELON se zhroutil o 90 %.

SHIB/USDT vs. ELON/USDT vs. AKITA/USDT 4h. Zdroj: TradingView

Řada pozorných krypto odborníků si všimla velkých pohybů přicházejících z peněženky Buterina. Spoluzakladatel sítě Ethereum vybral prostředky z liquidity poolu SHIB na Uniswapu a začal prodávat tokeny.

Při pozorování Vitalikovi peněženky můžeme vidět, že provedl několik swapů a převodů tokenů, což vedlo k cenovým pádům tokenů s psí tématikou.

Někteří spekulanti, kteří svoje peníze cpali do těchto bezcenných tokenů, jsou samozřejmě na Vitalika naštvaní. Širší krypto komunita tomuto kroku ale tleská. Nejenže spekulace na psí tokeny byla neudržitelná, ale navíc zvyšovala transakční poplatky v síti Ethereum.

Vitalik věnoval výdělky z prodeje různým charitativním organizacím, včetně Gitcoinu, Give Well a India Covid fond.

Zdroj: Cointelegraph.com

David Bankless

Vždy jsem byl nadšenec do technologií a nových inovací, nejspíš proto mě zaujaly kryptoměny. Zajímám se zejména o smartchainy, jako jsou například Ethereum a Polkadot.

Vždy jsem byl nadšenec do technologií a nových inovací, nejspíš proto mě zaujaly kryptoměny. Zajímám se zejména o smartchainy, jako jsou například Ethereum a Polkadot.